Luxusní mezonet 3+kk (Praha 1)

Popis nemovitosti

Auto zaparkujete v jednom ze dvou parkovacích stání, které je k bytu možné přikoupit, novým výtahem vyjedete do nejvyššího patra Paláce Dlážděná a ocitnete se v luxusním mezonetovém bytě 3+kk o velikosti 115,7 m2, ze kterého vidíte nejen krásné centrum Prahy.
 
Dům má vlastní recepci a pouze pro obyvatele domu je zde i privátní sauna.
 
K dispozici máte samozřejmě sklepní kóji.
 
Byt je orientován na západní stranu a je připraven ve standardu „WHITE WALL“, který Vám umožní si ho dokončit podle svých představ. Součástí dodávky tedy nejsou nášlapné vrstvy, podlahy a schodiště, interiérové dveře, sanita, obklady a dlažba.
 
Vlastnictví osobní
Dispozice 3+kk
Celková plocha 115,7
Podlahová plocha 109,2
Cena 18 942 000 Kč
Podlaží 6, 7 / 7
Výtah ano
Sklepní kóje 3,1 m²
Parkování K bytu je možné dokoupit až 2 parkovací stání 
Typ budovy cihla
Stav budovy po rekonstrukci
Stav jednotky white wall

HISTORIE

Vzpomenete si, jaká významná událost se váže k roku 1348? Říkáte, že byla založena Karlova univerzita? Výborně. Věděli jste ale, že ve stejné době byla založena i ulice Dlážděná? Ta se nachází v historické čtvrti Nové Město pražské, zapsané na seznam Světového kulturního dědictví UNESCO. Přijďte se podívat a odkaz historie tak na vás dýchne při každém kroku, kdy budete pomalu kráčet ke svému novému domovu.


Palác v ulici Dlážděná pochází z konce let 19. století a byl postaven dle plánů architekta Václava Sigmunda, který je autorem například slavného domu Na Kocandě na Starém Městě pražském. Stavby, které architekt Sigmund navrhl, nesou prvky neorenesance, a ne jinak je tomu i u tohoto objektu. Původně čtyřpodlažní nájemní dům prošel mnoha přestavbami, z nichž nejzásadnější proběhly ve 20. letech 20. století. Architekti Lampl a Fuchs navrhli přístavbu jednoho patra a již v roce 1923 byl v objektu vybudován výtah. Rekonstrukce v 50. letech přinesla bohužel necitlivou změnu na kanceláře. Rozsáhlá rekonstrukce navrátí rezidenční bydlení a Palác Dlážděná ožije příběhy nových obyvatel.


ARCHITEKTURA

Mimořádně rozložité devítiosové uliční průčelí je symetricky komponované s osově situovaným vstupem a mělkými postranními rizality. Architektonicky kvalitní stylově čistá forma má bohatou dekorativní výzdobu inspirovanou neorenesančním tvaroslovím. Jsou to například polosloupy ve tvaru kariatid, profilované římsy, frontony, ornamentální vlysy a girlandy. Parter se otvírá do ulice Dlážděná zaskleným arkádovým loubím, průjezd do dvora je zdoben iónským pilastrovým řádem. Objekt, inspirovaný palácovými stavbami, dokumentuje kvalitu architektonického projevu a reprezentuje architekturu stylově vytříbeného neorenesančního nájemního domu.

Citlivá obnova historické neorenesanční architektury byla doplněna o elegantní mansardovou střechu s moderním detailem velkorysých oken. Uliční fasáda byla očištěna od nevhodných zásahů a kompletně renovována, budou osazena nová špaletová okna a realizovány moderní výkladce obchodních jednotek. Dvorní fasádu pojali architekti odvážněji, v modernějším duchu. Navrhli moderní francouzská okna, prostorné balkony a vyhlídkové terasy, odpočinkovou zahradu i částečně podzemní garáže. Vstup do domu nabízí pohodlí a bezpečí díky nové recepci. Společné prostory jsou jemně zdobeny s ohledem na řemeslný detail nejen štukatérské výzdoby našich předků. Privátní wellness, do kterého se pohodlně dostanete moderním výtahem, je vybaveno saunou a prostorem na cvičení a umožní Vám zapomenout na ruch a shon všedního dne.

Pečlivě navržené dispozice bytů respektují historické hodnoty a přesto umožní pohodlné moderní bydlení. Přáním architekta Jakuba Žohy bylo spojit řemeslnou zručnost s moderním detailem. Bylo například obnoveno historické obložení špaletových oken. Interiérové a vstupní kazetové dveře jsou replikami původních prvků s bezpečnostním provedením. Některé vybrané historické kusy byly dokonce pečlivě renovovány a v objektu zanechány. Otevřené dispozice propojí přírodní parketová podlaha. V koupelnách si můžete vybrat z variant dlažby a obkladů od keramiček Villeroy & Boch nebo Graniti Fiandre. Zařizovací předměty byly vybrány od výrobců Laufen a Laufen by Kartel, Hansgrohe, PMH a Villeroy & Boch. I v nejmenších jednotkách je pamatováno na úložné prostory i na drobné detaily jako niky ve sprchách na kosmetiku.

Technické vybavení domu je na špičkové úrovni 21. století. Těšit se můžete na garážová stání pro automobily, moderní výtah pro všechna patra nebo větrání všech jednotek čerstvým vzduchem s využitím rekuperace tepla. Energetická bilance objektu byla zlepšena zateplením dvorní fasády a použitím kombinace trojskel a dvojskel v oknech celého objektu. Vybrané jednotky jsou klimatizovány.

Nechte se okouzlit elegancí návrhu z pera studia architekta Jakuba Ciglera a přijměte pozvání na kávu Nespresso do dokončeného vzorového bytu.

Videoprohlídka

Fotogalerie

Lokalita

Lokalita Paláce Dlážděná v historickém centru Prahy dokonale splňuje nároky pro aktivní život v metropoli.

Ulice Dlážděná přímo navazuje na ulici Hybernskou, vedoucí k Prašné bráně s Obecním domem a nákupnímu bulváru Na Příkopě.

Centrum Prahy skýtá nepřeberné množství zábavy. Bary, restaurace, kina, muzea i obchody jsou z Dlážděné na dosah ruky.

Během několika minut se dostanete na Náměstí Republiky či Václavské náměstí nebo Hlavní nádraží, jedny z tepen pražské městské dopravy.

Budete-li si chtít odpočinout mimo město, není jednodušší cesty než cestovat vlakem například z Masarykova nádraží, které najdete přímo za rohem. Do pěti minut se dostanete i na Hlavní nádraží, což ocení především ti, kteří mají rádi výlety do přírody. Vydlážděte si spokojený domov v rezidenci v Dlážděné.

Cena

18 942 000 Kč

Kontaktní formulář