PALÁC DLÁŽDĚNÁ

POSLEDNÍ VOLNÉ JEDNOTKY

JARNÍ SLEVA na všechny jednotky (platí do 30. 4. 2021).

Popis nemovitosti

HISTORIE

Vzpomenete si, jaká významná událost se váže k roku 1348? Říkáte, že byla založena Karlova univerzita? Výborně. Věděli jste ale, že ve stejné době byla založena i ulice Dlážděná? Ta se nachází v historické čtvrti Nové Město pražské, zapsané na seznam Světového kulturního dědictví UNESCO. Přijďte se podívat a odkaz historie tak na vás dýchne při každém kroku, kdy budete pomalu kráčet ke svému novému domovu.


Palác v ulici Dlážděná pochází z konce let 19. století a byl postaven dle plánů architekta Václava Sigmunda, který je autorem například slavného domu Na Kocandě na Starém Městě pražském. Stavby, které architekt Sigmund navrhl, nesou prvky neorenesance, a ne jinak je tomu i u tohoto objektu. Původně čtyřpodlažní nájemní dům prošel mnoha přestavbami, z nichž nejzásadnější proběhly ve 20. letech 20. století. Architekti Lampl a Fuchs navrhli přístavbu jednoho patra a již v roce 1923 byl v objektu vybudován výtah. Rekonstrukce v 50. letech přinesla bohužel necitlivou změnu na kanceláře. Budoucí rozsáhlá rekonstrukce realizovaná společností PSN navrátí rezidenční bydlení a Palác Dlážděná ožije příběhy nových obyvatel.


ARCHITEKTURA

Mimořádně rozložité devítiosové uliční průčelí je symetricky komponované s osově situovaným vstupem a mělkými postranními rizality. Architektonicky kvalitní stylově čistá forma má bohatou dekorativní výzdobu inspirovanou neorenesančním tvaroslovím. Jsou to například polosloupy ve tvaru kariatid, profilované římsy, frontony, ornamentální vlysy a girlandy. Parter se otvírá do ulice Dlážděná zaskleným arkádovým loubím, průjezd do dvora je zdoben iónským pilastrovým řádem. Objekt, inspirovaný palácovými stavbami, dokumentuje kvalitu architektonického projevu a reprezentuje architekturu stylově vytříbeného neorenesančního nájemního domu.

BUDOUCNOST

Ve spolupráci s architektonickým studiem architekta Jakuba Ciglera připravila společnost PSN projekt na kompletní rekonstrukci a revitalizaci objektu. Citlivá obnova historické neorenesanční architektury bude doplněna o elegantní mansardovou střechu s moderním detailem velkorysých oken. Uliční fasáda bude očištěna od nevhodných zásahů a kompletně renovována, budou osazena nová špaletová okna a realizovány moderní výkladce obchodních jednotek. Dvorní fasádu pojali architekti odvážněji, v modernějším duchu. Navrhli moderní francouzská okna, prostorné balkony a vyhlídkové terasy, odpočinkovou zahradu i částečně podzemní garáže. Vstup do domu nabídne pohodlí a bezpečí díky nové recepci. Společné prostory budou jemně zdobeny s ohledem na řemeslný detail nejen štukatérské výzdoby našich předků. Privátní wellness, do kterého se pohodlně dostanete moderním výtahem, bude vybaven saunou a prostorem na cvičení a umožní Vám zapomenout na ruch a shon všedního dne.


Pečlivě navržené dispozice bytů respektují historické hodnoty a přesto umožní pohodlné moderní bydlení. Přáním PSN a jejich architekta Jakuba Žohy bylo spojit řemeslnou zručnost s moderním detailem. Bude například obnoveno historické obložení špaletových oken. Interiérové a vstupní kazetové dveře budou replikami původních prvků s bezpečnostním provedením. Některé vybrané historické kusy budou dokonce pečlivě renovovány a v objektu zanechány. Otevřené dispozice propojí přírodní parketová podlaha. V koupelnách si můžete vybrat z variant dlažby a obkladů od keramiček Villeroy & Boch nebo Graniti Fiandre. Zařizovací předměty byly vybrány od výrobců Laufen a Laufen by Kartel, Hansgrohe, PMH a Villeroy & Boch. I v nejmenších jednotkách je pamatováno na úložné prostory i na drobné detaily jako niky ve sprchách na kosmetiku.

Technické vybavení domu bude na špičkové úrovni 21. století. Těšit se můžete na garážová stání pro automobily, moderní výtah pro všechna patra nebo větrání všech jednotek čerstvým vzduchem s využitím rekuperace tepla. Energetická bilance objektu bude zlepšena zateplením dvorní fasády a použitím kombinace trojskel a dvojskel v oknech celého objektu. Vybrané jednotky budou klimatizovány.

Nechte se okouzlit elegancí návrhu z pera studia architekta Jakuba Ciglera a přijměte pozvání na kávu Nespresso do dokončeného vzorového bytu.

Videoprohlídka

Fotogalerie

Lokalita

Lokalita Paláce Dlážděná v historickém centru Prahy dokonale splňuje nároky pro aktivní život v metropoli.

Ulice Dlážděná přímo navazuje na ulici Hybernskou, vedoucí k Prašné bráně s Obecním domem a nákupnímu bulváru Na Příkopě.

Centrum Prahy skýtá nepřeberné množství zábavy. Bary, restaurace, kina, muzea i obchody jsou z Dlážděné na dosah ruky.

Během několika minut se dostanete na Náměstí Republiky či Václavské náměstí nebo Hlavní nádraží, jedny z tepen pražské městské dopravy.

Budete-li si chtít odpočinout mimo město, není jednodušší cesty než cestovat vlakem například z Masarykova nádraží, které najdete přímo za rohem. Do pěti minut se dostanete i na Hlavní nádraží, což ocení především ti, kteří mají rádi výlety do přírody. Vydlážděte si spokojený domov v rezidenci v Dlážděné.

POSLEDNÍ VOLNÉ JEDNOTKY:

Byt Podlaží Dispozice Orientace Celková plocha Podlahová plocha Terasa Sklep Cena vč. 15% DPH
61 6 4+kk S,J,V,Z 321,1 m² 177,4 m² 143,3 m² ano 39 850 000 Kč
38 256 000 Kč
71 7 3+kk Z 109,2 m² 109,2 m² ne ne 18 942 000 Kč
17 995 000 Kč
6171 7 5+kk a větší S,J,V,Z 445,1 301,8 m² 143,3 m² ano 57 620 000 Kč
55 315 000 Kč

 

Kontaktní formulář